FALSE
GRID_STYLE
TRUE
HIDE_BLOG

Μουντομπάσκετ: Το αναλυτικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της διοργάνωσης - Οι μεταδόσεις της Εθνικής Ομάδας

Το Μουντομπάσκετ αρχίζει το Σάββατο (31/8) με την συμμετοχή 32 ομάδων σε οχτώ πόλεις της Κίνας και η ΕΡΤ είναι έτοιμη να καλύψει όλες τις...

Το Μουντομπάσκετ αρχίζει το Σάββατο (31/8) με την συμμετοχή 32 ομάδων σε οχτώ πόλεις της Κίνας και η ΕΡΤ είναι έτοιμη να καλύψει όλες τις αναμετρήσεις του τουρνούα μέσα από την τηλεόραση και το διαδίκτυο.

Δύο εβδομάδες γεμάτες μπάσκετ θα περιλαμβάνει το πρόγραμμα της ΕΡΤ, η οποία θα μεταδώσει αποκλειστικά τις αναμετρήσεις του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Τα κανάλια που θα μεταδώσουν τις αναμετρήσεις είναι η ΕΡΤ2, ΕΡΤ3, ΕΡΤ Sports, ενώ κάποιες αναμετρήσεις θα μεταδοθούν από το ert.gr και τα κανάλια της ΕΡΤ που εκπέμπουν μέσω διαδικτύου (ERT Play).

Η διοργάνωση θα διεξαχθεί σε 8 πόλεις της Κίνας (Πεκίνο, Ναντζίνγκ, Γουχάν, Σαγκάη, Γκουαντζού, Σεντζέν, Ντονγκουάν, Φοσάν).

Οι αναμετρήσεις της Εθνικής Ελλάδος, η οποία ανακοίνωσε και την τελική δωδεκάδα του τουρνουά θα μεταδοθούν μέσω της ΕΡΤ Sports.

Από την ίδια συχνότητα θα μεταδοθούν και οι αναμετρήσεις από την προημιτελική φάση μέχρι και τον τελικό της 15ης Σεπτεμβρίου.

Αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα της διοργάνωσης:
ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
10:30 Αγκόλα – Σερβία ΕΡΤ2
11:00 Πολωνία – Βενεζουέλα ERT.GR
11:30 Ρωσία – Νιγηρία ΕΡΤ Sports
11:30 Ιράν – Πουέρτο Ρίκο ERT.GR
14:30 Φιλιππίνες – Ιταλία ΕΡΤ3
15:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα ΕΡΤ Sports
15:30 Ισπανία – Τυνησία ΕΡΤ2
15:30 Αργεντινή – Νότια Κορέα ERT.GR
ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
10:30 Καναδάς – Αυστραλία ERT.GR
11:00 Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία ΕΡΤ Sports
11:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία ERT.GR
11:30 Τουρκία – Ιαπωνία ΕΡΤ2
14:30 Σενεγάλη – Λιθουανία ERT.GR
15:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο ΕΡΤ Sports
15:30 Τσεχία – ΗΠΑ ΕΡΤ2
15:30 Γαλλία – Γερμανία ΕΡΤ3
ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
10:30 Ιταλία – Αγκόλα ΕΡΤ2
11:00 Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού ERT.GR
11:30 Νιγηρία – Αργεντινή ΕΡΤ Sports
11:30 Τυνησία – Ιράν ERT.GR
14:30 Σερβία – Φιλιππίνες ΕΡΤ3
15:00 Κίνα – Πολωνία ΕΡΤ2
15:30 Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία ΕΡΤ Sports
15:30 Νότια Κορέα – Ρωσία ERT.GR
ΤΡΙΤΗ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
10:30 Αυστραλία – Σενεγάλη ERT.GR
11:00 Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία ΕΡΤ Sports
11:30 Ιαπωνία – Τσεχία ΕΡΤ2
11:30 Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία ERT.GR
14:30 Λιθουανία – Καναδάς ΕΡΤ3
15:00 Βραζιλία – Ελλάδα ΕΡΤ Sports
15:30 ΗΠΑ – Τουρκία ΕΡΤ2
15:30 Ιορδανία – Γαλλία ERT.GR
ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
10:30 Αγκόλα – Φιλιππίνες ΕΡΤ2
11:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία ERT.GR
11:30 Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία ΕΡΤ Sports
11:30 Νότια Κορέα – Νιγηρία ERT.GR
14:30 Ιταλία – Σερβία ΕΡΤ2
15:00 Βενεζουέλα – Κίνα ERT.GR
15:30 Ρωσία – Αργεντινή ΕΡΤ Sports
15:30 Ισπανία – Ιράν ERT.GR
ΠΕΜΠΤΗ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
10:30 Καναδάς – Σενεγάλη ERT.GR
11:00 Βραζιλία – Μαυροβούνιο ΕΡΤ Sports
11:30 Τουρκία – Τσεχία ΕΡΤ2
11:30 Γερμανία – Ιορδανία ERT.GR
14:30 Λιθουανία – Αυστραλία ΕΡΤ3
15:00 Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία ΕΡΤ Sports
15:30 ΗΠΑ – Ιαπωνία ΕΡΤ2
15:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία ERT.GR
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
11:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports
11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
11:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports
15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ3
15:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
15:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2
ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
11:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports
10:30 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
11:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2
14:30 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ3
15:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports
ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
11:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports
11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
11:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports
15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ3
15:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
15:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2
ΔΕΥΤΕΡΑ 9 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
10:30 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
11:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2
11:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports
14:30 Αγώνας B' φάσης ERT.GR
15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ3
15:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports
ΤΡΙΤΗ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
14:00 Προημιτελικός ΕΡΤ Sports
16:00 Προημιτελικός ΕΡΤ Sports
ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
14:00 Προημιτελικός ΕΡΤ Sports
16:00 Προημιτελικός ΕΡΤ Sports
ΠΕΜΠΤΗ 12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
14:00 Αγώνας κατάταξης (5-8) ΕΡΤ Sports
16:00 Αγώνας κατάταξης (5-8) ΕΡΤ Sports
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
11:00 Ημιτελικός ΕΡΤ Sports
15:00 Ημιτελικός ΕΡΤ Sports
ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
11:00 Αγώνας κατάταξης (7-8) ΕΡΤ Sports
15:00 Αγώνας κατάταξης (5-6) ΕΡΤ Sports
ΚΥΡΙΑΚΗ 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
11:00 Μικρός τελικός ΕΡΤ Sports
15:00 Τελικός ΕΡΤ Sports